Sarı-kırmızılı kulübün Kemerburgaz'daki tesis arazisinin yanında oluşturulan Galatasaray Hatıra Ormanı'nın fidan dikim törenine, kulüp başkanı Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu üyeleri, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ile İstanbul Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin katıldı.

Mustafa Cengiz, ağaç ve yeşil sevgisinin ilkokul çağında öğretilmesi gerektiğini belirterek, "Bugün İstanbul susuzluk sorunu çekiyorsa, bunun nedenlerinden biri de ormanı hoyratça kullanmamız." dedi.

"Biz Galatasaray olarak Avrupalıyız, Floryalıyız, Beyoğluluyuz"

Cengiz, hatıra ormanında ilk aşamada 459 fidan dikeceklerini anlattı.

"Biz Galatasaray olarak Avrupalıyız, Floryalıyız, Beyoğluluyuz. Galatasaray Kulübü Başkanı olarak artık bir Eyüplü olmaktan da gurur duyacağım. Galatasaraylılar burada hem Türk sporu için hem de camia için elinden gelen gayreti gösterecek." 

"Karar çıktığı anda, pandemiye rağmen tesisi yapacağız"

Cengiz, Kemerburgaz'daki tesisleri biran önce yapmayı istediklerini aktardı.

"Bu arsayı devlet bize tesis etti. Burada adaletin dehlizleri var. Her ay bir bölge idareden reddediliyor. Böyle bir komedinin içindeyiz. Galatasaray, Türkiye'nin en büyük camiasıdır. Biz rica ediyoruz, bir an evvel adaletin ve hukukun emrini yerine getirsinler. Devletle uğraşılmaz. Devleti karşısına almak çok yanlış. Biz bunu tavsiye etmiyoruz onlara. Karar çıktığı anda, pandemiye rağmen tesisi yapacağız. Bir de Büyükçekmece'de bir projemiz var. Hocamızla gidip bakacağız. Onu amatörlere düşünüyoruz. Elimizde enstrüman çok. İnşallah hepsi kısa zamanda olacak."