İstanbul Başakşehir Kulübü, Paris Saint-Germain maçında sahaya çıkmama kararı aldı. Kafile, Parc des Princes'ten ayrılarak konakladığı otele döndü. Karşılaşma, hakem kadrosunun tamamının değişmesi şartıyla bu akşam TSİ 20.55'e ertelendi.

Göksel Gümüşdağ: UEFA ile protokol imzalandı

Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Paris Saint-Germain maçının bu akşam (9 Aralık Çarşamba) TSİ 20.55’te kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.

Gümüşdağ, aynı hakemlerle maça çıkmama kararını aldıklarını UEFA'ya bildirdiklerini ve bu konuda UEFA ile protokol imzalandığını belirtti.

Medipol Başakşehir, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu altıncı haftasında Paris Saint Germain ile oynadığı maçta, dördüncü hakemin, yardımcı antrenör Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle sahadan çekilerek, soyunma odasına gitmişti. 

İstanbul Başakşehir Kulübü CEO'su Mustafa Eröğüt, karşılaşmanın çarşamba günü kaldığı yerden ve yeni bir hakem kadrosu ile devam edeceğini söyledi.

Konuyla ilgili yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan kulüp CEO'su Mustafa Eröğüt, hakemin çok talihsiz bir kelime kullandığını dile getirdi.

"Kendi dilinde çok kötü bir manaya gelmediğini söylese de böyle bir maçta çok dikkatli olması lazım. Biz de çok büyük bir tepki gösterdik. Soyunma odasına gittik. UEFA bize 4'üncü hakemin maçtan ihraç edildiğini ve VAR'dan bir hakem gönderileceğini iletti. Biz tepkimize devam ettik. UEFA'yla yaptığımız görüşmeler neticesinde yarın maç kaldığı yerden devam edecek. Yeni bir hakem kadrosu olacak maçta. Oyuncular bu hakemler olduğu sürece çıkmak istemediklerini söylediler. Biz bir takımız, tepki göstereceksek hep beraber gösteririz. Bir toplantı yaptık ve kararımız bu şekilde oldu."

Başakşehir'den erteleme paylaşımı

Medipol Başakşehir, Paris Saint Germain maçında 4. hakem Sebastian Coltescu’nun turuncu-lacivertlilerin yardımcı antrenörü Pierre Webo’ya yapmış olduğu ırkçılık nedeniyle futbolcuların sahaya çıkmama kararı aldığını açıkladı.

"Paris Saint Germain maçında 4. hakem Sebastian Coltescu’nun yardımcı antrenörümüz Pierre Webo’ya yapmış olduğu ırkçılık nedeniyle futbolcularımız sahaya çıkmama kararı almıştır."

Karşılaşmada yaşanan bir pozisyonun ardından maçın dördüncü hakemi Sebastian Coltescu, yardımcı antrenör Pierre Webo'yu işaret ederek "Negro" ifadesini kullandı.

Irkçı saldırının ardından önce temsilcimiz Medipol Başakşehir, ardından da Fransız ekibi PSG cephesinden saha içinde hakemlere ciddi tepkiler geldi.

Başakşehir takımı sahadan çekilme kararı aldı. Bu hamlenin ardından PSG'li oyuncular da tepkisini göstererek soyunma odasına gitti.